Objektif Testler

Bender Gestalt: 9 basit çizimden oluşan görsel motor algılama, performans testidir. Çocuk ve yetişkin olarak ayrılan bu test daha çok çocuklara yönelik kullanılmaktadır. Çocuklar için kullanılan formunda yas siniri 5 yas 6 ay ile 11 yas arasıdır.

Porteus Labirenti:  5 – 14 yas arasındaki çocuklara uygulanan zekanın performans kısmını ölçen bir testtir. 12 labirentten oluşmaktadır.

Goodenough Zek Testi:  3 yaşından itibaren kullanılabilecek, çocuğun çizdiği insan resmine bağlı olarak aldığı puana karşılık gelen zeka değerini ortaya çıkarır. Kız çocuklarının çizdiği erkek ve kadın resmi ile erkek çocuklarının çizdiği erkek ve kadın resminin farklı zeka değerleri vardır.

Ankara Gelişim Envanteri (AGTE):0-6 yas arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir.

Gessel Testi:  1-7 yas arasındaki çocuklara uygulanır. Kolaydan zora doğru sıralanmış 7 şekilden oluşur. Şekiller her yaşın seviyesine göre düzenlenmiştir. Test sonucuna dayanarak çocuğun zeka düzeyi ve gelişim yaşı hesaplanır.

Metropoliten Okul Olgunluğu Testi:  Bu test okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Test çocukları anaokulun sonunda veya birinci sinicin başlangıcında incelemek için kullanılmaktadır. Test 5yas 6 ay – 6 yas çocuklarına uygulanmaktadır.

Peabody Kelime Anlama Testi:  Test 100 resimden oluşmaktadır. Çocuğun 100 resme bakarak doğru olarak tanımlaması istenir. Aldığı doğru sayısına göre çocuğun dil gelişim yaşı ortaya çıkar.

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi:  4 yas 6 ay ile 7 yas 11 ay arasındaki çocuklara uygulanır, görsel algı seviyelerini ölçer ve görsel alanda hangisinin geliştirilmesi gerektiğini gösterir.

Benton Görsel Bellek Testi:  8 yas ve üstü  çocuklara  uygulanan uzun süreli ve kısa süreli bellek ile ilgili bilgi verir.

Catell 2A Zek Testi(Catell Culture Free Intellegence Test)
7-14 yas arasındaki çocuklara uygulanan 25 dakika suren bir zek testidir. Zek nın soyut alandaki işlevini saptamaktadır.

Catell 3A Zek Testi(Catell Culture Free Intellegence Test)
Üniversite okuyan ya da mezun yetişkinlere  uygulanan 25 dakika suren bir zeka testidir. Zeka nın soyut alandaki işlevini saptamaktadır.

Kent E.G.Y.
Bilgiye ve dile dayanan bir testtir. Sözeldir, sürat testi değildir. Zaman sınırlaması yoktur. 6-14 yas arasındaki bireylerin zek sını incelemeye yarar.

Eğitim süreci: İki gün teorik ve uygulama eğitimi olacaktır. Ardından her kursiyerin  tüm testler için birer uygulama yapıp bize iletmesi gerekiyor. Uygulamalar incelenip  varsa eksikler giderilmesi noktasında kursiyerlere geri dönüş sağlanacaktır. Eksiklerini gideren kursiyerlere sertifikaları verilecektir.
Eğitim süresi           : 2 gün
Sertifika              :  Devlet Üniversitesi onaylı

Fiyata KDV dahil değildir.

Eğitim Ücreti: 1000

WordPress Video Lightbox