+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

WISC–R Testi

Sertifika Programları

3129

WISC–R Testi

Bu eğitim ülkemizde çok sık kullanılan Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeğini (WISC-R) uygulama ve yorumlama ile ilgili temel becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca zihinsel işlev değerlendirmesinin rolünü anlama, bir zek testi olarak WISC-R 'nin güçlü ve zayıf yanlarını öğrenme ve değerlendirme sürecinde önemli olan etik mevzuatı anlamayı da hedeflemektedir.

EОİTİM SONUNDA KAZANILACAK BECERİLER

Testi uygulayabilmek için çocukla işbirliği kurma
Test malzemelerini uygun şekilde kullanabilme
Testin yönergelerini uygun şekilde verebilme
Testi uygularken zaman sınırlamalarını kontrol edebilme
Doğru puanlama yapabilme
Test sonuçlarını yorumlayabilme
Sonuçlara uygun önerilerde bulunabilme
Rapor yazabilme

İÇERİK  

WISC-R 'nin genel tanıtımı ve psikometrik özellikleri (standardizasyonu, bölümleri, alt-testleri, güçlü ve zayıf yanları, standart puanların dağılımı, standart sapma, zek bölümü puanlarının niteliksel yorumu, profil analizi),   Değerlendirme ve test uygulamalarında önemli noktalar (ortam koşulları, ilişki kurma, başlama ve bitirme kuralları, zaman tutma kuralları, genel puanlama kuralları, kayıt formunun doldurulması, ham puanların standart puanlara çevrilmesi, test kitinin tanıtımı, alt-testlerin tanıtımı)


Eğitim süreci: İki gün teorik ve uygulama eğitimi olacaktır. Ardından her kursiyer  tüm testler için birer uygulama yapıp bize iletmesi gerekiyor. Uygulamalar incelenip  varsa eksikler giderilmesi noktasında kursiyerlere geri dönüş sağlanacaktır. Eksiklerini gideren kursiyerlere sertifikaları verilecektir.
Eğitim süresi           : 2 gün
Sertifika                           : Devlet Üniversitesi Onaylı
Hesap No             : TR 7400 0620 0129 2000 0668 9130 (Adem Şat) Garanti Bankası
Fiyata KDV dahil değildir.

Eğitim Ücreti: 1250

PDR Merkezi

Sosyal Medya