+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

Hizmetlerimiz

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme güçlüğü bireyin zekası normal ve normalin üzerinde olmasına rağmen sözlü ve yazılı dili kullanma ve anlamada, konuşma, okuma, yazma, heceleme, matematiksel hesaplamalar yapmada, sosyal algılama, kendini idare etme, iletişim kurma alanlarında kendini gösteren nörolojik kökenli gelişimsel bir bozukluktur. Disleksi

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği

Dikkat eksikliği kişinin özellikle sevmediği işlere odaklanamama, sevdiği işlere ise aşırı odaklanma kusurudur.

Diko-Ges Metodu

Diko-Ges Metodu

Diko-Ges Metodu, özellikle dikkat eksiliği, hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlükleri, okul çağı uyum problemleri, öfke dürtü kontrol bozukluğu, unutkanlık, tembellik gibi birçok okul çağı problemlerine ilişkin etkin çözüm sunar.

Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve çift danışmanlığı; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Çocuk-Ergen Danışmanlığı

Çocuk-Ergen Danışmanlığı

Çocuklarda ortaya çıkabilecek duygusal, davranışsal ve gelişimsel sorunların fark edilmesi ve çözülebilmesi için psikolojik destek almak çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek açısından oldukça önem taşır.

Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal danışmanlık, şirketlerin ve kurumların yönetim ve işletim sorunlarını analiz ederek, çözüm önerileri sunan, fırsatları ortaya koyup değerlendirilmesini sağlayan, şirket ve kurumların değişimi yönetmelerine ve uygulamalarına destek olan ve nihayetinde kurumsal hedeflerine ulaşmalarına yardım sağlayan bağımsız ve objektif bir profesyonel hizmettir.

Zeka Testleri

Zeka Testleri

Genel olarak insanın düşünme, akıl yürütme, objektif gerçekleri algılama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tamamı anlak, dirayet olarak tanımlanan zekanın aslında birçok tanımı vardır.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Hızlı okumak demek belli bir sürede okunan kelime sayısının artırılması demektir. Hızlı okuma sadece kelimeleri okumak değil, anlam ve bellek diyaloğunu hızlandırıp hem daha çok kelime okumak hem daha iyi anlamak demektir.

MMPI

MMPI

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme güçlüğü (disleksi), bir çocuğun zekası normal yada normalin üstünde olmasına rağmen dinleme, düşünme, anlama, kendini ifade etme, okuma-yazma veya matematik becerilerinde yaşıtlarına ve zekasına oranla düşük başarı göstermesidir.

Çocuğunuz Okula Hazır Mı?

Çocuğunuz Okula Hazır Mı?

4 – 7 yaş arası çocukların, okula ve okul hayatının gerektirdiği sorumluluklara hazır olup olmadığını saptamak amacı ile uygulanır.

Nefes Terapi

Nefes Terapi

Yapılan araştırmalara gore insanların %90’nı nefes alma kapasitelerinin sadece %30’unu kullanabiliyor.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Her ne kadar insan kaynakları nedir sorusuna birçok kişi firmalarda işe alma işini yapan birimdir gözüyle baksa da aslında insan kaynakları yönetimi bu görevinin yanında firma içinde insan kaynağının yönetilmesi, organize edilmesi, iş süreçlerinin yönetilmesi gibi görevleri de üstlenmektedir.

Kariyer Danışmanlığı

Kariyer Danışmanlığı

Kariyer danışmanlığı meslek ve iş konularını odak noktasına alan danışma sürecidir, her yaştaki insanın meslekle ilgili karar vermesine ve meslek yaşamıyla ilgili sorunları çözüm bulmasına yardım eden bir alandır.  

İmaj Danışmanlığı

İmaj Danışmanlığı

İmaj, bir kişi ya da kurumun açık veya gizli, kendisi hakkında yarattığı zihinsel algıdır. Bu algı farkında olmadan kısa bir süre içinde karşı tarafa tümevarım ile iletilmiş olur. Bu andan itibaren de ikili ilişkiler başlar.

Üstün Zekalı Çocuklar

Üstün Zekalı Çocuklar

Okul öncesi dönem çocuklarının pek çok ihtiyaçları vardır. Üstün yetenekli çocukların ise, hem kendi yaşıtlarına benzer hem de kendilerine özgü farklı gereksinimleri bulunmaktadır.

Oyun Terapisi

Oyun Terapisi

Söz konusu çocuklar olunca en doğal ve kendilerini rahat ifade edebildikleri ortam, yani oyunlarıdır.

PDR Merkezi

Sosyal Medya