+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

Danışmanlık Hizmetleri

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme güçlüğü bireyin zekası normal ve normalin üzerinde olmasına rağmen sözlü ve yazılı dili kullanma ve anlamada, konuşma, okuma, yazma, heceleme, matematiksel hesaplamalar yapmada, sosyal algılama, kendini idare etme, iletişim kurma alanlarında kendini gösteren nörolojik kökenli gelişimsel bir bozukluktur. Disleksi

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği

Dikkat eksikliği kişinin özellikle sevmediği işlere odaklanamama, sevdiği işlere ise aşırı odaklanma kusurudur.

Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve çift danışmanlığı; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Diko-Ges Metodu

Diko-Ges Metodu

Diko-Ges Metodu, özellikle dikkat eksiliği, hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlükleri, okul çağı uyum problemleri, öfke dürtü kontrol bozukluğu, unutkanlık, tembellik gibi birçok okul çağı problemlerine ilişkin etkin çözüm sunar.

Çocuk-Ergen Danışmanlığı

Çocuk-Ergen Danışmanlığı

Çocuklarda ortaya çıkabilecek duygusal, davranışsal ve gelişimsel sorunların fark edilmesi ve çözülebilmesi için psikolojik destek almak çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek açısından oldukça önem taşır.

Zeka Testleri

Zeka Testleri

Genel olarak insanın düşünme, akıl yürütme, objektif gerçekleri algılama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tamamı anlak, dirayet olarak tanımlanan zekanın aslında birçok tanımı vardır.

Üstün Zekalı Çocuklar

Üstün Zekalı Çocuklar

Okul öncesi dönem çocuklarının pek çok ihtiyaçları vardır. Üstün yetenekli çocukların ise, hem kendi yaşıtlarına benzer hem de kendilerine özgü farklı gereksinimleri bulunmaktadır.

Nefes Terapi

Nefes Terapi

Yapılan araştırmalara gore insanların %90’nı nefes alma kapasitelerinin sadece %30’unu kullanabiliyor.

SO-GO İçin Başvuruları Kaçırmayın

SO-GO İçin Başvuruları Kaçırmayın

Pdr Merkezinden bir ilk daha! Daha önce dünya çapında birçok dereceye imza atan yöntem artık Pdr Merkezinde. Özellikle üstün zekalı çocukların eğitiminde uygulanan bir yöntem olan So-Go, şimdi her düzeyde çocuğun eğitimi için yeniden revize edildi. Rutin eğitim sisteminden sıkılan ve yorulan çocuklar için hem rahatlama hemde performan gelişimleri için en etkin yöntemlerden biri. ""œSo-Go"" 6-16 yaş aralığındaki çocukların gelişim ve değişimine odaklanır. #PdrMerkezi  Sizin için, sizlerle""¦  

Çocuğunuz Okula Hazır Mı?

Çocuğunuz Okula Hazır Mı?

4 – 7 yaş arası çocukların, okula ve okul hayatının gerektirdiği sorumluluklara hazır olup olmadığını saptamak amacı ile uygulanır.

Dünyanın En Kısa IQ Testi..

Dünyanın En Kısa IQ Testi..

Eğer zekanızı ölçmek için bir IQ testi çözmek istiyorsanız ancak uzun uzun soruları gördüğünüz zaman vazgeçiyorsanız size güzel bir haberimiz var.

Online Ders Yorgunluğuna Karşı 5 Öneri

Online Ders Yorgunluğuna Karşı 5 Öneri

ütün gün bilgisayar karşısında olmak aşırı yorucu. Covid-19’dan önce bir şekilde bilgisayar karşısında olmaya alışkındık, ancak bu durum kamera ve mikrofon ile beraber bambaşka bir boyuta ulaştı.

Duygusal Uzaklaşma Bozukluğu Nedir?

Duygusal Uzaklaşma Bozukluğu Nedir?

Duygusal uzaklaşma veya kopma bozukluğu olarak tanıdığımız durum, bazı insanlarda çocukluk çağındaki şefkat eksikliğinden kaynaklı bir biçimde sahip olduğu bir dizi özelliği kapsıyor.

Eşlerdeki psikolojik sorunlar yuva yıkıyor

Eşlerdeki psikolojik sorunlar yuva yıkıyor

Erkeklerde sinirlilik, alkol bağımlılığı, kadınlarda ise titizlik, kronik yorgunluk ve hastalık hastalığı olarak kendisini gösteren gizli depresyon, tedavi edilmezse ailenin dağılmasına yol açıyor.

ÖFKE

ÖFKE

O SİZİ KONTROL EDECEĞİNE SİZ ONU KONTROL EDİN.

Oyun Terapisi

Oyun Terapisi

Söz konusu çocuklar olunca en doğal ve kendilerini rahat ifade edebildikleri ortam, yani oyunlarıdır.

PDR Merkezi

Sosyal Medya