+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

Kıskançlığın azı karar, çoğu zarar

Bizden Haberler

Kıskançlığın azı karar, çoğu zarar
40

Kıskançlığın azı karar, çoğu zarar

Kıskançlığın azı karar, çoğu zarar
Evlilikte strese yol açan kıskançlığın tuzağına düşmemek için şunları bilmeniz gerekiyor: Kıskançlığın arka planında ‘Eşim beni sevmiyor!’ duygusu bulunur. Eşinin kendisiyle daha az ilgilendiğini, duygusal ve tensel yakınlık kurmaktan kaçındığını fark eden bir kadının aklına ilk gelen ‘Hayatında başka birisi mi var?’ sorusudur. Erkek durumu algıladığı zaman eşine daha yakın davranmalı ve sevecen olmalıdır.
Kuşku fırtınasına yol açan ve evliliklerin sonlanmasında önemli rol oynayan marazi kıskançlık artık ilaçla tedavi edilebiliyor.
Hafif bir kıskançlık sevgi ve ilginin göstergesidir. Suçlayıcı ve saldırgan olmayan kıskançlık eşi yüceltir.
Kısa yokluklar özlem ve sevgi duygularını pekiştirir. Ancak uzun ayrılıklar ‘Onsuz da yaşayabiliyorum.’ duygusu uyandırdığı için tehlikelidir. ‘Göz görmeyince gönül de istemez.’ atasözünü dikkate alarak askerlik, yurtdışı çalışmaları gibi zorunlu ayrılıklarda internet üzerinden bile olsa iletişim devam ettirilmelidir.
Güvenilmemiş olmak, insanın içindeki en kötüyü ortaya çıkarabilir. Eşinize iyi isimlerle seslenirseniz o isme layık olabilmek için elinden geleni yapacaktır.


Etiketler: Evlilik Kıskançlık Stres Sevgi İlgi Psikolji Kayseri PDR

PDR Merkezi

Sosyal Medya