+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

Gülümseyin!

Bizden Haberler

Gülümseyin!
44

Gülümseyin!

Gülümseyin!
İnsanların hareketleri kelimelerinden daha yüksek bir sesle konuşur. Bir gülümseme bize; Sizi seviyorum. Beni mutlu ediyorsunuz veya sizi gördüğüm için bahtiyarım, der.
Size bunları söyleyen bir insanı sevemeden durabilir misiniz?
Dale Carnegie der ki:
“Kurslarıma devam eden binlerce işadamına daima gülümsemelerini öğütledim. Bir defasında bunun neticelerini hemen incelemek için bir ödev verdim. Saat başı birine gülümseyecekler ve edindikleri izlenimi hafta sonu bana bildireceklerdi. Gelen notlardan birinde şöyle der:
18 yıllık evliyim. Karıma güzel bir söz söylediğimi pek hatırlamıyorum.
Herhalde beni gülerken de hiç görmemiştir. Sizin ödeviniz üzerine saçımı tararken aynada yüzümü inceledim. Suratımı beğenmedim ve gülümsemeye karar verdim. Kahvaltıda karıma gülümseyerek,
–Sevgilim ne güzel bir sabah, dedim. Şaşıramadı; çünkü şok geçirdi. O andan itibaren hep gülümsedim. Evim mutluluğa boğuldu. Artık gündelik hayatımda bile karşılaştığım herkese gülümsüyorum ve insanlara çok çabuk ulaşıyorum. Onları çok daha kolay ikna ediyor, daha başarılı oluyorum. Kısacası ben artık kazançlıyım. O halde:
Gülümseyiniz. Öyle samimi ve sıcak olun ki her sıktığınız ele ruhunuzu da katın. Zira;
Kısacık ana sığan gülümseme bir hafızada ömür boyu kalabilir.
Ayrıca gülümsemenin insana hiçbir masrafı yoktur. Bu kadar basit bir sermaye ile elde edebileceğimiz kazançlar oldukça fazladır.
Hiç kimse gülümsemenin getireceği faydaları reddedecek kadar zengin değildir.
Hiç kimse gülümsediği için fakir düşmez.
Gülümseme korkaklara güç, kederlilere neşe, hastalara sıhhat olur.
Gülümsemek yorgunlukları dindirir.
Onu satın alamazsınız, onu dilenemezsiniz, onu çalamazsınız.
Onu ancak birisi size gönül rızasıyla verebilir.
İçten gelmeyen bir gülümsemenin de kimseye faydası olmaz.
Size gülümseyemeyen birisine rastlarsanız siz gülümsemenizi esirgemeyiniz. Çünkü gülümsemeye en çok ihtiyacı olanlar gülümseyemeyenlerdir.


Etiketler: Gülümseme Samimiyet Neşe Psikolji Kayseri PDR

PDR Merkezi

Sosyal Medya