+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

Dikkat! Bebeğinizin Uykuda Ölüm Riski

Bizden Haberler

Dikkat! Bebeğinizin Uykuda Ölüm Riski
1271

Dikkat! Bebeğinizin Uykuda Ölüm Riski

Uykuda bebek ölümüyle ilgili ebeveynlerin dikkatli olması gerekiyor. Özellikle düşük kiloda doğan bebekler risk altında. Konuyla ilgili bebek doktoruyla koordineli hareket etmek ve sürekli bilgi edinmek gerekiyor.

Uykuda bebek ölümü oranları gözle görülür derecede yüksek. Bebeklerin uykuda ölümlerinin önlemesi için ebeveynlerin bu konuda bilgilenmesi gerekiyor. Yeni yapılan araştırmalar iki buçuk kilonun altında doğan bebeklerin uykuda ölme riskinin yüksek olduğunu gösteriyor.

 

Sigara içen ebeveynlerin bebeklerinin uykuda ölüm oranlarının yüksek olduğu biliniyordu. Ancak düşük kiloda doğan bebeklerin de yüksek oranda risk grubunda olduğu belirlenmiş durumda.

 

İki buçuk kilonun altında bebek dünyaya getiren ebeveynlerin özellikle ilk bir aylık süre içinde çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bebekle sürekli ilgili olmak tek başına yeterli olmuyor. O nedenle düşük kiloda doğmuş bebeğin doktor gözetiminde olması gerekiyor.

 

Bebeğin doktorundan detaylı ve gerekli bilgileri almak ebeveynlerin görevi olduğu kadar uzmanların da görevi. Bu konuda herkese eşit sorumluluk düşüyor. Hizmet alığınız kurumdaki doktoru bu konuda uyarmanız gerekiyor; özellikle bebeğini düşük kilo ile dünyaya geldiyse ebeveyn olarak çok dikkatli olmanız şart.

 

Düşük kiloda doğmuş bebeğin yaşayabileceği diğer sağlık sorunlarını da detaylı öğrenmeli ve koruyucu önlemleri uygulamalısınız. Aynı zamanda bebek ve uykusu ile ilgili hangi gözlemleri yapmanız gerektiğini de öğrenmelisiniz. Bu süreçte yakınlarınızdan ya da bebek bakımı konusunda bir çalışandan yardım destek almanız da size yardımcı olacaktır.


Etiketler: bebeğinizin uykuda ölüm riski Kayseri Psikolog Kayseri Dikkat MERKEZİ Kayseri Dikkat eksikliği Kayseri neurofeedback Kayseri disleksi Kayseri öğrenme güçlüğü Kayseri aile danışmanlığı Kayseri pedagog Kayseri çocuk psikoloğu Kayseri Psikolog Kayseri Dikkat MERKEZİ Kayseri Dikkat eksikliği Kayseri neurofeedback Kayseri disleksi Kayseri öğrenme güçlüğü Kayseri aile danışmanlığı Kayseri pedagog Kayseri çocuk psikoloğu Kayseri üstün zekalılar Kayseri terapi merkezi Kayseri sınav kaygısı

PDR Merkezi

Sosyal Medya