+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

Aile içi ilişkiler, Çin bambu ağacına benzer

Bizden Haberler

Aile içi ilişkiler, Çin bambu ağacına benzer
1008

Aile içi ilişkiler, Çin bambu ağacına benzer


Aileniz üzerindeki uzman kişi sizsiniz, ailenizle ilgili yapmanız gerekenleri ve yapılmaması gereken davranışları en iyi siz bilirsiniz. Aile yaşantısı içerisindeki çok şey, Çin bambu ağacı gibidir. Siz çalışırsınız, zaman ve çaba yatırımında bulunursunuz, gelişimi besleyecek mümkün olan her şeyi yaparsınız ve bazen haftalar, aylar boyunca hiçbir şey göremezsiniz.
Çin bambu ağacının tohumu ekildikten sonra hiçbir şey göremezsiniz. Dört yıl boyunca, çiçek soğanından gelen küçük bir parça dışında kesinlikle hiçbir şey göremezsiniz. Bu dört yıl boyunca, gelişen her şey toprak altında olmaktadır. Lifli kök yapısı, derin ve geniş bir şekilde toprağa yayılacaktır. Ancak daha sonra beşinci yılda Çin bambu ağacı yirmi beş metre kadar uzayacaktır!
Ailenizle ilgilenmek için onlara vakit ayırmalısınız. Evliliğinizin ilk yıllarında baş başa geçirdiğiniz özel zamanların yerini hiçbir şey tutamaz. Zaman zaman çocuklardan, telefonlardan, işten, evden, diğer insanlardan ve sizi oyalayabilecek ya da rahatsız edebilecek her şeyden uzak zaman geçirmek gerekir.
 


Etiketler: Kayseri Psikolog Kayseri Dikkat MERKEZİ Kayseri Dikkat eksikliği Kayseri neurofeedback Kayseri disleksi Kayseri öğrenme güçlüğü Kayseri aile danışmanlığı Kayseri pedagog Kayseri çocuk psikoloğu Kayseri Psikolog Kayseri Dikkat MERKEZİ Kayseri Dikkat eksikliği Kayseri neurofeedback Kayseri disleksi Kayseri öğrenme güçlüğü Kayseri aile danışmanlığı Kayseri pedagog Kayseri çocuk psikoloğu Kayseri üstün zekalılar Kayseri terapi merkezi Kayseri sınav kaygısı

PDR Merkezi

Sosyal Medya