+ 90 541 963 61 45       pdrmerkezi@pdrmerkezi.com      Pazartesi-Cumartesi: 10:00-18:00      Mevlana Mah. Şehit Ali Örnek Cad. No :14/B Talas / KAYSERİ    

Sizin için, Sizlerle...

30 Milyonluk Dev Ders Arşivi Google Classroom Artık Mobil'de!

Bizden Haberler

30 Milyonluk Dev Ders Arşivi Google Classroom Artık Mobil'de!
1366

30 Milyonluk Dev Ders Arşivi Google Classroom Artık Mobil'de!

Google'ın eğitim yönetim sistemini dünya genelinde tüm öğretmenlere açtığı web tabanlı uygulaması  Classroom  artık mobilde. Şirketin 40 milyon öğretmen, öğrenci ve okul yöneticisine ulaştığını belirttiği Google Apps for Education""ın eğitmenler tarafından daha kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere geliştirilen Classroom""un iOS ve Androiduygulamaları yayınlandı.

Google for Education blogundaki paylaşımla duyurulan habere göre, bundan yaklaşık altı ay önce açılan  Classroom üzerinden bugüne kadar toplam 30 milyon adet ödev teslim edilmiş. Google for Education hesabınızla giriş yaptığınız Classroom, Google Drive ve Google Dokümanlar gibi farklı Google uygulamalarını kullanarak, öğretmen ve öğrenciler arasındaki etkileşimi dijital ortama (Google platformunda) taşıyor.

Classroom mobil uygulamasının ise öğrencilerin ödevlerine ekleyebilecekleri fotoğrafları uygulama içinden çekebilmesi ya da farklı uygulamalardan imaj, PDF gibi dosyaları alabilmesi gibi özellikleri var. Bunun için  örneğin üçüncü parti bir uygulamada hazırladığınız çizimi, yüklemek istediğinizde ""paylaş"" butonuna dokunduğunuzda, seçenekler arasında Classroom da görünüyor. Classroom uygulaması  offline olarak da çalışıyor.

Bunlara ek olarak masaüstü uygulamasını da güncelleyen Google, Classroom""a öğretmenlerin ödevler üzerinde çalışmasını kolaylaştıracak öğretmen ödev sayfası ve ders arşivleme özelliklerini ekledi.


Etiketler: 30 milyonluk google arsivi Kayseri Psikolog Kayseri Dikkat MERKEZİ Kayseri Dikkat eksikliği Kayseri neurofeedback Kayseri disleksi Kayseri öğrenme güçlüğü Kayseri aile danışmanlığı Kayseri pedagog Kayseri çocuk psikoloğu Kayseri Psikolog Kayseri Dikkat MERKEZİ Kayseri Dikkat eksikliği Kayseri neurofeedback Kayseri disleksi Kayseri öğrenme güçlüğü Kayseri aile danışmanlığı Kayseri pedagog Kayseri çocuk psikoloğu Kayseri üstün zekalılar Kayseri terapi merkezi Kayseri sınav kaygısı

PDR Merkezi

Sosyal Medya